ZDARMA 6 ks respirátorů k objednávce nad 1 000 Kč

7 tajemství, jak udržet své ledviny zdravé

Podnikněte kroky k prevenci běžných onemocnění, která poškozují ledviny

Vysoký krevní tlak, cukrovka nebo rodinná anamnéza selhání ledvin vystavuje jednoho ze tří Čechů zvýšenému riziku rozvoje onemocnění ledvin. Ale i když žádnou z těchto rizikových kategorií nemáte, je důležité se o tyto kriticky důležité orgány starat.

Existuje několik věcí, které můžete udělat pro udržení zdraví svých ledvin v každé fázi života!

 

ledviny-europemedical-blog

 

1. Hydratujte, ale nepřehánějte to

 Na rozdíl od všeobecného přesvědčení žádné studie neprokázaly nadměrnou hydrataci jako účinnou praxi při zlepšování funkce ledvin. I když je tedy vždy dobré pít dostatek vody, pití více než typických čtyř až šesti sklenic denně pravděpodobně nepomůže Vašim ledvinám dělat svou práci lépe.

2. Jezte zdravá jídla

Jistotou je to, že většina problémů s ledvinami vzniká z jiných zdravotních stavů, jako je vysoký krevní tlak, cukrovka a kardiovaskulární onemocnění. Z tohoto důvodu vám doporučujeme dodržovat zdravé stravovací návyky, abyste měli pod kontrolou váhu a krevní tlak. Prevence cukrovky a vysokého krevního tlaku pomůže udržet ledviny v dobrém stavu.

3. Pravidelné cvičení

Stejně jako správně vyvážená strava může pravidelná fyzická aktivita odvrátit přibírání na váze a vysoký krevní tlak. Ale mějte na paměti, kolik cvičení děláte, zvláště pokud nejste v kondici. Přehnané namáhání, když nejste v dobré kondici, může vést k vážným problémům, zvláště pokud máte vysoké riziko srdečních onemocnění. Pokud máte vysoké riziko srdečního onemocnění a necvičíte, ale chcete začít, promluvte si se svým lékařem, než začnete s jakýmkoli novým cvičebním programem.

4. Buďte opatrní s doplňky a bylinnými přípravky

Nadměrné množství určitých vitaminových doplňků a některých bylinných extraktů může být škodlivé pro vaše ledviny. Poraďte se se svým lékařem o všech vitamínech a bylinkách, které plánujete užívat.

5. Přestaňte kouřit 

Kouření může poškodit krevní cévy, což snižuje průtok krve v ledvinách. Když ledviny nemají dostatečný průtok krve, nemohou fungovat na optimální úrovni. Kouření také zvyšuje riziko vysokého krevního tlaku a také riziko rakoviny ledvin. 

6. Nepřehánějte to s volně prodejnými léky

Běžné, volně prodejné pilulky jako ibuprofen nebo paralen mohou způsobit poškození ledvin, pokud jsou užívány příliš pravidelně po delší dobu. Pokud máte zdravé ledviny a užíváte tyto léky na občasnou bolest, pravděpodobně nepředstavují žádné riziko. Ale pokud je užíváte na chronickou bolest, měli byste si promluvit se svým lékařem o sledování funkce ledvin nebo hledání alternativních způsobů, jak svou bolest ovládat.

7. Pokud jste v ohrožení, nechte si pravidelně kontrolovat funkci ledvin

Pokud máte cukrovku, vysoký krevní tlak nebo kardiovaskulární onemocnění, měl by Váš lékař provést screening na dysfunkci ledvin jako součást běžné péče o tyto stavy.

 

Nejdůležitější věcí, kterou můžete udělat pro to, aby byly Vaše ledviny v bezpečí, je pečovat o své tělo, abyste snížili pravděpodobnost vzniku onemocnění, které ledviny zatěžují.

Jezte zdravě, pravidelně cvičte a kontrolujte svou váhu. „Tyto zdravé postupy nejsou nové a rozhodně nejsou specifické pro zdraví ledvin.

Zdravé tělo jsou zdravé ledviny!

EUROPEMEDICAL

DOPORUČUJEME

Rychlotest Ledviny

domaci test ledviny europemedical eshop
 
Samodiagnostický test na detekci albuminu v moči.

Jaké jsou výhody Rychlotestu Ledviny?

  • Jednoduché a rychlé použití

  • Okamžité výsledky

  • Test může provést kdokoliv a to jednoduše u sebe doma

  • Výsledek už za 10 minut

Otestujte si svoje zdraví jednoduše a rychle pomocí Testu Ledviny. Kontrolou hladiny albuminu lze odhalit případné poruchy ledvin již v prvotním stádiu, díky čemuž se může s léčbou začít včas. Neváhejte a otestujte se!

CHCI OTESTOVAT LEDVINY...