ZDARMA 6 ks respirátorů k objednávce nad 1 000 Kč

Co je třeba vědět o domácích testech na COVID-19

Výhody a nevýhody testů, které jsou k dispozici

Od té doby, co se pandemie COVID-19 rozšířila po celém světě, učinila věda velký pokrok, od zavedení vakcín až po schopnost testovat lidi na virus doma.

Domácí testy COVID-19, které uživatelům umožňují získat výsledky za 30 minut nebo méně.

 

Jak fungují domácí testy na COVID-19

Testy jsou v podstatě domácí verze sad pro rychlé testování. Sbíráte vlastní vzorky a výsledky získáváte doma. Není třeba posílat do laboratoře a výsledky jsou k dispozici v minutách namísto dnů. Také eliminujete riziko možného vystavení ostatních tím, že se nebudete muset nechat otestovat v ordinaci svého lékaře.

V některých případech můžete test získat od svého ošetřujícího lékaře a pokud se obáváte, že test provedete špatně, může vás otestovat . Pokud se cítíte sebejistě, můžete test udělat doma. Mnoho z těchto sad dokonce přichází s pokyny pro testování dětí. Nezapomeňte si pečlivě přečíst pokyny a nahlásit výsledky podle pokynů.

Rychlé domácí testy na COVID-19 lze nalézt také v lékárnách, ale v poslední době bylo těžké je sehnat se vznikem Omicronu a příchodem svátků.

52-1_flowflex-blog-europemedical

Výhody a nevýhody domácích testů COVID-19

Na domácích testech se toho hodně líbí. Kromě výše zmíněné výhody udržování potenciálně infikovaných lidí doma jsou relativně cenově dostupné s cenovým rozpětím mezi 24kč a 1190Kč. Před použitím těchto testů byste však měli mít na paměti některé nevýhody.

Jedním z problémů s těmito testy může být kvalita vzorku, osobou, která je udělala. Vzorek je ponechána uživateli, který má méně zkušeností než poskytovatel zdravotní péče a nesprávně odebraný vzorek může vést k nesprávnému výsledku testu.

Zatímco myšlenka výtěru kolem vnitřku nosu se zdá být dost jednoduchá, ,  je velmi důležité dodržovat příbalové pokyny.

Jak přesné jsou domácí testy na COVID-19?

Celkově si  testy vedou docela dobře s přesností nad 90%.

Ale pozor tyto rychlé testy mají tendenci generovat některé falešně pozitivní výsledky u asymptomatických lidí. Takže pokud je člověk asymptomatický, ale byl vystaven někomu jinému, kdo má COVID-19, může to způsobit určitý zmatek, pokud jde o to, zda se jedná o falešně pozitivní nebo přesně pozitivní test.

V takovém případě je zapotřebí dalšího testování.

Pokud jste byli vystaveni, kdy byste měli podstoupit test?

Pokud jste byli vystaveni někomu, kdo má COVID-19, budete chtít do karantény a poté se nechat otestovat mezi pěti a sedmi dny , co jste byli vystaveni. Pokud je test negativní, měli byste být v pořádku. Pokud máte pozitivní test, budete chtít zůstat v karanténě, informovat svého lékaře a sledovat případné příznaky.

Příprava:

  • Uložte test a vše, co je s ním dodáváno, podle pokynů, dokud nebudete připraveni jej použít.
  • Zkontrolujte datum vypršení platnosti. Nepoužívejte testy s vypršenou platností.
  • Vyčistěte pracovní desku, stůl nebo jiný povrch, kde budete test provádět.
  • Neotevírejte testovací zařízení ani nic jiného, dokud nebudete připraveni zahájit proces.
  • Čtěte výsledky testů pouze v době uvedené v pokynech. Výsledek přečtený před nebo po zadaném časovém rámci může být nesprávný.
  • Nepoužívejte opakovaně testovací zařízení ani jiné testovací položky.
  • Poté, co máte výsledky, vyhoďte odběrový tampon nebo tubu do koše, vyčistěte všechny povrchy, kterých se test dotkl, a umyjte si ruce.

Co byste měli dělat, pokud je váš domácí test na COVID-19 pozitivní?

Pokud je váš test pozitivní, izolujte se po dobu 10 dnů a noste masku, pokud se nemůžete vyhnout tomu, abyste byli doma s ostatními. Pokud začnete mít potíže s dýcháním, jděte do nemocnice.

Informujte svého lékaře a zůstaňte s nim v kontaktu, zvláště pokud se věci zhorší nebo máte pocit, že váš výsledek testu byl špatný. Budete také chtít upozornit všechny lidi, aby mohli přijmout nezbytná opatření.

Co byste měli dělat, pokud máte negativní test na COVID-19 doma?

Negativní výsledek testu znamená, že virus, který způsobuje COVID-19, nebyl nalezen ve vašem testovacím vzorku a můžete mít nižší riziko přenosu na ostatní. Pokud jste měli příznaky, když jste provedli test a pečlivě dodržovali pokyny, negativní výsledek by mohl znamenat, že vaše současné onemocnění nemusí být COVID-19. Stále však může existovat šance na infekci. Pokud si nejste jisti, můžete se nechat otestovat svým lékařem.

EUROPEMEDICAL

DOPORUČUJEME

FLOWFLEX 25 ks

Rychlý antigenní test na onemocnění Covid-19. FlowFlex SARS-CoV-2 antigenní test se provádí ze vzorků výtěru z nosu. Je vhodný pro testování osob s podezřením na Covid-19 během prvních sedmi dnů od počátku příznaků. SARS-CoV-2 rychlý antigenní test je určen pro použití vyškoleným personálem klinické laboratoře, osobám zaškoleným v poskytování zdravotní péče, ale i pro sebetestování laické veřejnosti, testování zaměstnanců ve firmách či dětí ve školách*.

CHCI NEJPŘESNĚJŠÍ TEST NA TRHU .....