ZDARMA 6 ks respirátorů k objednávce nad 1 000 Kč

Měli byste provést test PSA na rakovinu prostaty?

Tento jednoduchý krevní test může být klíčem k včasné detekci

psa-europemedical-test

 

Je důležité objednat test PSA na screening rakoviny prostaty,

zejména pokud jste ve věku 55 let nebo starší?

Odpovězme na tuto otázku další otázkou: Pokud by existoval jednoduchý test, který by mohl rychle určit riziko vzniku jedné z nejčastějších rakovin na světě, vzali byste to?

Pro většinu je odpověď jistě "ano" - což vysvětluje, proč je test PSA (prostatický specifický antigen) považován za klíčový nástroj pro lidi s prostatou, aby zvládli své zdraví po dosažení určitého věku.

Začněme však několika základními informacemi. Test PSA je krevní test používaný k měření rizika rakoviny prostaty. Prostata je malá žláza, která je součástí mužského reprodukčního systému.

Je test PSA bez vad? Je možné získat výsledky testů, které ukazují zvýšené hladiny PSA bez rakoviny prostaty. Vyšší hladiny mohou být například známkou infekce prostaty nebo močových cest.

PSA poskytuje informace, které mohou vést k dřívější detekci a léčbě rakoviny prostaty - zejména u osob s vyššími rizikovými úrovněmi. (Více o tom za chvíli.)

Následující statistiky pomáhají ilustrovat, proč je testování tak důležité:

  • V průměru 1 z 8 lidí s prostatou bude diagnostikován s rakovinou prostaty v určitém okamžiku svého života. Mezi postižené patří hlavně muži.
  • Rakovina prostaty je častější později v životě, přičemž průměrný věk diagnostikovaných je 66 let.

Kdo by měl vyhledat test PSA?

Doporučujeme mužům ve věku od 55 do 69 let postoupit test PSA. To je zvláště důležité pro vyšší rizikové skupiny, včetně těch, kteří mají rodinnou anamnézu onemocnění.

Ti, kteří mají vyšší riziko rakoviny prostaty, dělají test jednou za rok a začínající před dosažením věku 55 let. Ti, kteří mají nižší riziko, často dělají test PSA každý druhý rok. Někteří ve věku 70 let a starší se také rozhodnou pokračovat v testování.

Poraďte se se svým lékařem o tom, co by pro vás mohlo být prospěšné a jak vám test PSA může pomoci sledovat rakovinu prostaty.

Jak již bylo zmíněno, test je jednoduchý - jen pár minut vašeho času, ale je to něco, co můžete udělat, abyste získali lepší obraz o svém zdraví a potenciálně se dozvěděli o problémech dostatečně brzy na léčbu a dobrý výsledek.

 EUROPEMEDICAL

DOPORUČUJEME

Rychlotest Prostata PSA

domaci test prostata psa europemedical eshop
 
Spolehlivý výsledek (88%) Samodiagnostický test na detekci prostatického specifického antigenu z krve.

Jaké jsou výhody Testu Prostata PSA?

  • Jednoduché a rychlé použití

  • Okamžité výsledky z krve

  • Test je možné vyhodnotit za 10 minut

  • Test můžete provést v pohodlí svého domova

Chci se nechat testovat a předejít rakovině...