ZDARMA 6 ks respirátorů k objednávce nad 1 000 Kč

Můžete dostat COVID-19 dvakrát?

Navzdory tomu, co jste slyšeli nebo v co jste doufali, nikdo není 100% chráněn

Prošli jste Covidem a teď se cítíte neporazitelní? Určitě to znovu nedostanete, že? Zvláště poté, co jste se nechali očkovat?

Omlouvám se, že jsem nositelem špatných zpráv, ale to není tak úplně pravda. Odborníci říkají, že nejste zcela imunní, jen proto že jste se již nakazili a zotavili se z viru.

Proč můžete dostat COVID-19 více než jednou

Ano, COVID-19 můžete dostat více než jednou. "Nyní vidíme více reinfekcí než na začátku pandemie, což nemusí být nutně překvapující" 

  • Pandemie probíhá již nějakou dobu: Imunita vůči těmto počátečním infekcím začíná časem slábnout.
  • Imunita vůči očkování se časem také snižuje:  To je jeden z důvodů, proč je důležité dostat třetí dávku.
  • Přestali jsme být tak opatrní: Pryč jsou první dny masové ostražitosti kolem bezpečnostních opatření jako je nošení roušky, mytí rukou a sociální distancování. 
  • Nové varianty jsou extra nakažlivé: Novější varianty COVID-19 jsou nakažlivější než v prvních vlnách. Tyto varianty jsou schopny překonat některé z existujících imunit lidí vyvinutých očkováním nebo předchozí infekcí.

Dáte všechny čtyři tyto věci dohromady a není příliš překvapující, že se stále více lidí nakazí podruhé.

blog-europemedical-mohu-dostat-covid-2-x

Kdo je ohrožen reinfekcí COVID-19?

Nyní víme, že COVID-19 může dostat kdokoli - očkovaní a neočkovaní, ti, kteří ho již měli, a ti, kteří ho neměli. Ve stejném duchu může kdokoli znovu dostat COVID-19.

"Je důležité si uvědomit, že se stále učíme hodně o reinfekcích a kdo je ohrožen. Lékaři však vědí, že někteří lidé jsou vystaveni vyššímu riziku než jiní.

Reinfekce u neočkovaných lidí

Myslíte si, že se nemusíte nechat očkovat, protože jste již měli COVID-19? Přemýšlejte znovu.

Tento virus může překonat imunitu hostitele a způsobit druhou infekci. "Zprávy naznačují, že očkování poskytuje delší ochranu než přirozená infekce.

Jsou studie, které ukazují, že neočkovaní lidé mají 2,34krát větší pravděpodobnost, že budou znovu infikováni COVID-19 než ti, kteří jsou plně očkováni - což vede k důležitosti očkování, i když jste již virus měli.

Téměř všechny závažné případy, které právě vidíme, jsou lidé, kteří nebyli očkováni.

Data nelžou: Vakcíny proti COVID-19 fungují

Nové případy COVID-19, včetně případů reinfekce u očkovaných lidí, nejsou známkou toho, že vakcína nefunguje.

EUROPEMEDICAL

DOPORUČUJEME

RESPIRÁTOR BALTIC MASKS FFP2 10 ks

 

Prémiový certifikovaný 5-vrstvý respirátor FFP2 od evropského výrobce Baltic Masks. Účinná forma ochrany proti bakteriím, virům, prachu, aerosolu a alergenům. Certifikace EN149: 2001 + A1: 2009 a COVID-19 PPE-R/02.075-V2. Baleno po 2 ks, box obsahuje 10 respirátorů.

Chci prémiový certifikovaný 5-vrstvý respirátor FFP2 ....